Novinky

Newsletter listopad 2018
28
listopadu

Listopadový Newsletter naší kanceláře přichází s pravidelnými novinkami z oblasti práva, rovněž Vám připomínáme, že pro naše stávající i nové klienty nabízíme odborná právní školení. V tomto Newsletteru jsme se věnovali zejména povinnosti zápisu do evidence skutečných majitelů právnických osob.

Newsletter duben 2018
04
dubna

Dubnový Newsletter naší kanceláře přichází s pravidelnými novinkami z oblasti práva, rovněž Vás ale informujeme,, že pro naše stávající i nové klienty nabízíme nově rovněž odborná právní školení. Tento měsíc jsme se věnovali zejména změnám dotýkajících se podnikatelů. Hlavním tématem dubnového Newsletteru je však návrat zákonného předkupního práva.

Vítáme nového kolegu, Mgr. Ruslana Popova
01
listopadu

Dovolujeme si v našem týmu přivítat nového kolegu, koncipienta Mgr. Ruslana Popova.

Vítáme novou kolegyni koncipientku Mgr. Janu Staňkovou
09
října

Vítáme v našem týmu novou kolegyni Mgr. Janou Staňkovou, absolventku Právnické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.

JUDr. Radka Macháčková úspěšně složila advokátní zkoušky
05
října

Tímto gratulujeme JUDr. Radce Macháčkové k úspěšnému složení advokátních zkoušek a přejeme jí vše nejlepší v jejím budoucím profesním úsilí. Slib složila dne 5. října 2016.

Nové posily právního týmu
04
listopadu

Vítáme do našich řad Mgr. Helenu Rašnerovou a Mgr. Markétu Žákovou.

Newsletter květen 2016
26
května

Květnový newsletter naší kanceláře přichází nejen s pravidelnými novinkami z oblasti práva, ale rovněž se Vám představuje ve zbrusu novém, uživatelsky přívětivějším kabátě. Tento měsíc jsme se opět věnovali změnám v přestupkovém právu, a to konkrétně centrální evidenci přestupků. Hlavním tématem květnového newsletteru je však nová zákonná úprava pro řešení krize na finančním trhu.

Newsletter listopad 2015
27
listopadu

V listopadovém newsletteru vám především představujeme nový insitut tuzemského soukromého práva, tzv. svěřenský fond, jež je tradičním insitutem angloamerického práva známým pod označením trust. Z legislativních novinek jsme pak nemohli opomenou významnou změnu přestupkového zákona, která přináší nejen značné zpřísnění sankcí, ale rovněž zásadní změnu v počítání lhůty pro projednání přestupku.

Newsletter červenec 2015
28
července

Nový občanský zákoník nenechal v oblasti soukromého práva kámen na kameni. Významných změn doznala i úprava bytového spoluvlastnictví. Jelikož jde o úpravu, která dopadá na mnohé z nás, tvoří právě tato problematika včetně otázek týkajících se SVJ podstatnou část aktuálního vydání našeho newsletteru. Ani v tomto vydání jsme se však neopomněli věnovat také novinkám z legislativy i judikatury.

Newsletter březen 2015
25
března

Jelikož na poli práva dochází ke změnám takřka neustále, přinášíme Vám po čase náš pravidelný newsletter, díky kterému můžete nejdůležitější legislativní změny alespoň částečně sledovat. Tentokrát jsme se v něm téměř výhradně zaměřili na stále velmi aktuální otázky související s nedávnou rekodifikací soukromého práva, a to především z oblasti ochrany spotřebitele.

Newsletter listopad 2014
28
listopadu

Po třech měsících Vám opět přinášíme náš pravidelný newsletter. Tentokrát se věnujeme mimo jiné připravované novele občanského zákoníku nebo institutu trestní odpovědnosti právnických osob. Z oblasti správního práva by Vás pak mohl zaujmout článek o připravovaném centrálním registru přestupků.

Newsletter srpen 2014
26
srpna

V novém vydání našeho newsletteru najdou užitečné informace zejména ti, kteří se po 1.1.2014 setkali nebo se do budoucna setkají s nutností užití institutu zástavního práva a všech jeho nově vzniklých aspektů. Jako obvykle však přinášíme též informace o dalších aktuálních tématech, například o účasti členů statutárních orgánů v systému sociálního zabezpečení.

JUDr. Adam Gajdoš a Mgr. Jan Vrtálek úspěšně složili advokátní zkoušky
01
června

Tímto gratulujeme našim kolegům, JUDr. Adamu Gajdošovi a Mgr. Janu Vrtálkovi, k úspěšnému složení advokátních zkoušek a přejeme jim vše nejlepší v jejich budoucím profesním úsilí.

Newsletter květen 2014
16
května

V novém vydání našeho nesletteru jsme pro Vás jako hlavní téma připravili problematiku úpadku a jeho důsledků, se zvláštním důrazem na jeho dopady ve vztahu ke statutárnímu orgánu. Dále v něm najdete mimo jiné pojednání o trestném činu nebezpečného obtěžování a opětovnou rekapitulaci povinností obchodních korporací, které vyplývají z legislativy, účinné od 1. ledna tohoto roku.

Newsletter únor 2014
14
února

Poprvé v novém roce se k Vám opět vracíme s naším pravidelným newsletterem. V tomto vydání newsletteru se věnujeme nejen aktuálním otázkám nového občanského zákoníku, ale spolu s ním i nově účinným doprovodným předpisům a dalším změnám. Z nich bychom Vás rádi upozornili zejména na praktický článek o daňových změnách pro rok 2014.

Newsletter říjen 2013
29
října

Ani poslední měsíce strávené z velké části hektickou přípravou na nadcházející účinnost nové občanskoprávní úrpavy nám nezabránily připravit pro Vás říjnové vydání našeho pravidelného newsletteru. V tomto čísle se opět zaměříme na některé změny, které nám přinese začátek nového roku, ale podíváme se i na často (a mnohdy nešťastně) opomíjenou problematiku bezpečnosti informačních technologií ve vztahu k zaměstnancům.

Upozornění pro klienty v souvislosti s nadcházející rekodifikací občanského práva
18
října

V průběhu roku jsme Vás průběžně informovali o blížící se účinnosti nového občanského zákoníku (zákona č. 89/2012 Sb.) a souvisejících předpisů. Vzhledem k tomu, že do dnešního dne nedošlo k odložení účinnosti nové úpravy,  nezbývá nám než se připravit na razantní změny v celém systému soukromého práva, které nás od 1.1.2014 čekají. Více informací zde.

Newsletter červenec 2013
25
července

Po čtvrt roce Vám opět přinášíme náš newsletter, nabitý novinkami, které právo jakožto dynamický fenomén přináší. V pravidelné rubrice o změnách, které náš právní řád čekají vlivem rekodifikace občanského práva, jsme se tentokrát zaměřili na dědické právo. I tuto oblast práva, zajímavou v podstatě pro každého občana, čekají četné změny a zavedení mnoha nových institutů. Zároveň Vás seznámíme s výběrem toho nejzajímavějšího z nové legislativy a poslední judikatury.

Newsletter duben 2013
30
dubna

Po téměř nekonečné zimě se opět dostavilo jaro a s ním i další vydání našeho pravidelného newsletteru. Tentokrát se věnujeme jak mediálně propíraným tématum, která uvádíme na pravou míru (článek Průkaz energetické náročnosti budovy), tak i těm méně medializovaným, ale o nic méně duležitým (článek o změnách v rodinném právu a velké novele stavebního zákona).

Newsletter leden 2013
01
ledna
Newsletter leden 2013

V novém roce si Vám naše advokátní kancelář dovoluje přinést již čtvrté číslo našeho čtvrletně vydávaného Newsletteru, kde se mimo jiné dočtete o zásadní novele stavebního a insolvenčního zákona a stručné shrnutí změn v právu obchodních společností s nabytím účinnosti zákona o obchodních korporací od 1.1.2014. Seznámíme Vás také opět s novou judikaturou a návrhy zákonů.

Newsletter říjen 2012
01
října
Newsletter říjen 2012

Naše advokátní kancelář Vám přináší již třetí číslo našeho čtvrletně vydávaného Newsletteru, kde se mimo jiné dočtete o novele insolvenčního zákona či dohodě o vině a trestu v trestním řádu. Seznámíme Vás také s novou judikaturou a návrhy zákonů.

Newsletter červenec 2012
19
července
Newsletter č. 2

Naše advokátní kancelář Vám přináší druhé číslo našeho čtvrletně vydávaného Newsletteru, kde se mimo jiné dočtete o rekodifikaci soukromého práva a novele zákona o veřejných zakázkách. Seznámíme Vás také s novou judikaturou a návrhy zákonů.

Newsletter duben 2012
16
dubna
Newsletter duben 2012

Rozhodli jsme se pro své klienty i pro ty, co navštíví naše internetové stránky, připravovat čtvrtletně Newsletter s novinkami z právního prostředí České republiky. Našim cílem je především zprostředkovat Vám důležité a zásadní informace a významné události z oblasti legislativy a judikatury, které Vám mohou usnadnit orientaci v aktuálním dění v právní oblasti.

Vítáme nového kolegu
22
března

Náš tým rozšířil Mgr. Jan Bartoníček

AK DKS se stala členem LNA
02
července

AK DKS je ode dneška členem mezinárodní sítě advokátních kanceláří Legal Netlink Alliance.

Nový advokát v AKDKS
06
června

Řady našich advokátů rozšířil Mgr. Radomil Kožuský, MBA.

Posila právního týmu
01
května

Vítáme do našich řad Mgr. Zuzanu Schejbalovou.

Nový právník
01
dubna

Náš tým rozšířil Mgr. Jan Vrtálek.

Nová právní úprava organizace úřadů práce
24
března

Dne 24.3.2011 nabyl účinnosti zákon o Úřadu práce České republiky a o změně souvisejících zákonů

Nová pobočka v Hradci Králové
01
ledna

Díky zájmu klientů o naše služby jsme v lednu 2011 rozšířili tým a prostory naší pražské kanceláře a zároveň jsme pro Vás otevřeli pobočku v Hradci Králové.

Novinky v zákoníku práce
31
ledna

OD 1.1. 2012 nabývá účinnosti zásadní novela zákoníku práce, která mění zažité věci mezi zaměstnavateli a zaměstnanci.

Novinky
28.11.2018

Listopadový Newsletter naší kanceláře přichází s pravidelnými novinkami z oblasti práva, rovněž Vám připomínáme, že pro naše stávající i nové klienty nabízíme odborná právní školení. V tomto Newsletteru jsme se věnovali zejména povinnosti zápisu do evidence skutečných majitelů právnických osob.

všechny novinky
Kontakt
Sídlo kanceláře Praha
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1 - Nové Město
TEL+420 224 932 058
TEL+420 224 932 059
FAX+420 224 932 060
E-MAILakdks@akdks.cz
další kontakty
Sídlo kanceláře Praha
Ostrovní 126/30
110 00 Praha 1 - Nové Město
TEL+420 224 932 058
TEL+420 224 932 059
FAX+420 224 932 060
E-MAILakdks@akdks.cz
Pobočka Dunajská Streda
Alžbetínske nám. 1203
929 01 Dunajská Streda
TEL+420 224 932 058-9
E-MAILakdks@akdks.cz
E-MAILsekretariat@akdks.cz
Pobočka České Budějovice
Novohradská 1
370 01 České Budějovice
TEL+420 224932058-9
FAX+420 224 932 060
E-MAILakdks@akdks.cz
E-MAILpobockaCB@akdks.cz
2011 © akdks.cz - Advokátní kancelář Doleček, Kahounová, Sedláčková
Webdesign & SEO eStudio.cz